poniedziałek, 28 października 2013

Czasowa organizacja ruchu - Wszysktich Świętych 2013.

   Na stronie internetowej Urzędu Miasta ukazała się dziś ważna informacja. Burmistrz Zambrowa informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych w okresie Świąt Wszystkich Świętych od dnia 31.X.2013r. (czwartek) godz. 1200 do dnia 04.XI.2013r. (poniedziałek) godz.1200 w obrębie cmentarza katolickiego w Zambrowie zostanie wprowadzona  czasowa zmiana organizacji ruchu.
   Obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów na odcinkach ulic Krajewskiego i Cmentarnej zgodnie z przedstawionym poniżej załącznikiem graficznym. Zakaz nie będzie obejmował dojazdu mieszkańców do posesji i podmiotów posiadających stosowne Zezwolenia.


   Ze względu na to, że powyższy obraz jest dość nieczytelny pozwoliłem sobie wyciąć najważniejszy fragment mapy i nieco powiększyć.


   Jeżeli wciąż ten obraz jest dla kogoś nieczytelny, postanowiłem przygotować specjalną mapkę:
   Na mapie przedstawiono na zielono odcinek jezdni, gdzie zostanie tymczasowo zniesiony zakaz zatrzymywania się. W związku z tym będzie można spokojnie zostawić pasażerów blisko cmentarza, a samemu odprowadzić samochód. Na kolor czerwony oznaczono drogi, gdzie wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów w obu kierunkach. Myślę, że pozwoli to na bezpieczny ruch pieszych w najbliższej okolicy cmentarza.
   Zastanawiająca jest jedna sprawa. Gdzie będzie można zaparkować samochód? Zgodnie ze znakami, parking przy cmentarzu będzie przeznaczony najprawdopodobniej jedynie na handel - gdzie w takim razie pomieszczą się przyjeżdżające na cmentarz samochody osobowe?

Zasady z ubiegłego roku
   Zmiany organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w tym roku są inne od tych, które obowiązywały w roku ubiegłym. Wówczas obowiązywał ruch jednokierunkowy na ulicy Cmentarnej (od ul. Obrońców Zambrowa do bramy cmentarza) oraz na ulicy Ks. Krajewskiego w jego najwęższej części (wzdłuż ogrodzenia cmentarza). Możliwe taż było parkowanie na parkingu przy cmentarzu. Wydaje się jednak, że rozwiązanie zastosowane w ubiegłym roku nie było dobre - wszechobecny tłok, stragany i przepychające się samochody osobowe.
   Czy zmiany w tym roku będą wystarczające? To się wkrótce okaże. Przy okazji przypominam o moim wpisie sprzed paru dni, gdzie zamieściłem swoje propozycje. Jest ich sporo, ale w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań, wydają się być rozsądne i uzasadnione.
   Po pierwsze - spokojny ruch pieszych wzdłuż ulicy Cmentarnej.
   Po drugie - dużo miejsca na handel, wzdłuż ulicy Cmentarnej, od ulicy Handlowej do bramy cmentarnej,
   Po trzecie - parking przy cmentarzu przeznaczony wyłącznie dla parkujących samochodów.
  Po czwarte - ruch jednokierunkowy na części ulic pozwoli na wygospodarowanie dodatkowych miejsc parkingowych dla samochodów.

Link do wcześniejszego wpisu:
Propozycje na Dzień Wszystkich Świętych.

Wyniki ankiety

   Na koniec chciałbym podsumować przeprowadzoną na blogu ankietę. Zostało zadane następujące pytanie:
Czy w ciągu zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych potrzebne są dodatkowe rozwiązania zmniejszające korki i tłok przed cmentarzami?
   Można było odpowiedzieć w następujący sposób:
- Nie trzeba wprowadzać zmian.
- Tak, trzeba wprowadzić bezpłatną linię cmentarną.
- Tak, trzeba zmienić organizację ruchu.
- Tak, trzeba zmienić położenie straganów.
    Uzyskano następujące wyniki:
- Nie trzeba wprowadzać zmian - 27% głosów.
- Tak, trzeba wprowadzić bezpłatną linię cmentarną - 50% głosów.
- Tak, trzeba zmienić organizację ruchu - 38% głosów.
- Tak, trzeba zmienić położenie straganów - 22% głosów.
   W związku z tym, że można było oddać więcej niż jeden głos, wyniki nie sumują się do 100%. Mimo, że w ankiecie wzięło jedynie 18 osób, widać po nich, że jest potrzeba wprowadzenia zmian. Najwięcej osób opowiedziało się za wprowadzeniem bezpłatnej linii cmentarnej. Dużo osób opowiedziało się też za zmianą organizacji ruchu. Dziękuje wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w ankiecie.
  
  
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz