sobota, 17 marca 2012

Nowa inwestycja w Zambrowie!   Działka tuż obok szpitala na której przed laty lądowały śmigłowce pogotowia ratunkowego od września ubiegłego roku jest placem budowy. Zgodnie z tablicą informacyjną inwestorem jest P.P.H. Exima "Agriculture 2000" Zbigniew Skowroński Sp. J. - firma działająca od 2002 roku z siedzibą w Piątnicy Poduchownej koło Łomży. 

   Patrząc na poniższą mapę warto zwrócić uwagę na to, że teren przeznaczony pod budowę to około połowy wielkości budowy obecnego budynku szpitala. Zgodnie z zapisami tablicy informacyjnej powstaje tam budynek usługowy o usługach handlu i ochrony zdrowia, natomiast według informacji, które słychać "na mieście" będzie tam sklep sieci "Biedronka".
Przybliżony teren inwestycji.
   Roboty na budowie zbliżają się do stanu surowego zamkniętego - na poniższym zdjęciu widać już wstawione okna w elewacji frontowej (ukryte za silosami). Stojące wokół budynku rusztowania oznaczają, że rozpoczęło się już tynkowanie elewacji.

Elewacja od strony osiedla - stan prac na dzień 15 marca 2012 roku.
Elewacja wschodnia i południowa - stan prac na dzień 17 marca 2012 roku.
Elewacja północna i wschodnia - widok z drogi na Grabówkę.

   Niniejszy wpis miał dotyczyć nowej inwestycji a więc do rzeczy. Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Zambrowie można znaleźć następującą informację:

OBWIESZCZENIE

BURMISTRZA MIASTA ZAMBRÓW

w sprawie podania do publicznej wiadomości informację o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia: budowa czterech obiektów handlowo- usługowych, baru gastronomicznego wraz z niezbędną infrastrukturą, tj. sieci wewnętrzne kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci elektroenergetyczne, trafostacja, reklamy wolnostojące, parkingi na 384 miejsc postojowych, drogi manewrowe, zjazdy i wjazdy, realizowanego na działach ewidencyjnych: 1046/4, 1046/3, 1046/2, 1035/15 położonych przy ul. Białostockiej w Zambrowie (...).
   W powyższym obwieszczeniu można znaleźć również informację, że postępowanie jest prowadzone na wniosek firmy RP RESORT Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie. Działki na których będzie prowadzona inwestycja zostały zaznaczone na poniższej mapie.

   Należy jednak zwrócić uwagę, że decyzja środowiskowa to dopiero początek ścieżki inwestycyjnej. Przed inwestorem jeszcze długa droga administracyjna, a przed nami długie oczekiwanie na wbicie pierwszej łopaty. Działki są położone w bardzo atrakcyjnym miejscu, jednak ich atrakcyjność ulegnie zmniejszeniu wraz z otwarciem obwodnicy Zambrowa, gdyż zmaleje ruch tranzytowy przez miasto. Z pewnością jedno stało się faktem - miasto zaczęło intensywnie rozwijać się w kierunku wschodnim.
  
  
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz