sobota, 28 stycznia 2012

Oferta inwestycyjna - czas na pobudkę!

   Miejskim portal internetowy to wizytówka naszego miasta. Wydaje się jednak, że w pewnych sprawach czas stanął w miejscu. Najprawdopodobniej stało się to ok. 2007 r, gdyż stopka strony głównej zawiera następujący zapis: "© 2007 - Urząd Miasta Zambrów". Wiemy jednak, że nie jest to prawda, gdyż codziennie pojawiają się nowe wpisy...
   Na stronie głównej można znaleźć zakładkę "Dla inwestora", znajdujemy w niej trzy podstrony: Strategia Rozwoju Miasta, Oferta inwestycyjna oraz Osoby do kontaktu. Niestety dwie pierwsze  podstrony są - każda na swój sposób - nieaktualne.
   Na stronie "Strategia Rozwoju Miasta", brakuje informacji, że przystąpiono już do opracowania kolejnej strategii na lata 2012-2022. Dokument jest przygotowywany na podstawie Uchwały nr 38/X/11 Rady Miasta Zambrów z dnia 1 lipca 2011 r., która jak widać weszła w życie ponad pół roku temu. Ciekawostką jest też fakt, że na stronie BIP Urzędu Miasta w dokumentach brakuje strategii obecnie obowiązującej...
Opracowanie własne na podstawie:
http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl/artykul/baltica-pojedzie-przez-lomze-23718.html

   Niestety jeszcze gorzej sprawa wygląda z ofertą inwestycyjną, załączony tam plik zawiera wiele nieaktualnych danych. Mapa ze strony 5 przedstawiająca najważniejsze szlaki komunikacyjne przebiegające przez Zambrów nie zawiera informacji o planowanej trasie Via Balitica ani też o Via Carpatia - a przecież mogą to być znaczące argumenty o lokalizacji inwestycji. Także informacje podane na stronie 12 są nieaktualne, gdyż obwodnica Wyszkowa  została oficjalnie oddana do eksploatacji 14 listopada 2008 roku, a więc pisanie o niej w czasie przyszłym pozostawiam bez komentarza.
   Błędów jest więcej i nie mam zamiaru pisać o wszystkich. Zapewne każdy z czytających ofertę inwestycyjną znalazłby coś co można by było zrobić lepiej, lub o czym w takim dokumencie można by było się jeszcze pochwalić. Trudno jest ocenić jakie straty czyni taki dokument, z pewnością można jednak w ofercie inwestycyjnej zamieścić wiele nowych i ciekawych dla inwestorów informacji.
   Godnym zamieszczenia z pewnością jest informacja o projektach unijnych, które zostały zrealizowane lub właśnie są realizowane a jest tu przecież czym się pochwalić:
- Rozbudowa Zambrowskiego Parku Przemysłowego
- Budowa Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze,
- Budowa Centrum Kultury w Zambrowie.
   Uważam, że ważne jest poinformowanie o inwestorach, którzy na miejsce swoich inwestycji już wybrali Zambrów, bo przecież tacy już są i mam nadzieję, że pojawią się nowi.
   Poprawa tej oferty to niestety dopiero pierwszy krok, aby pozyskać inwestorów trzeba przedstawiać także szczegółową informację o terenach inwestycyjnych, jak to wygląda w naszym mieście postaram się przedstawić w jednym z przyszłych wpisów.
  
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz